niedziela, 8 września 2013

Danie, którego nie widzieliście !


Dzisiaj mam dla Was przepis wyjątkowy. Podobnego przepisu nie widzieliście, nikt z was pewnie podobnego nie przygotował, chociaż jest to danie obecne w wielu polskich domach. 
Przygotuję dla was NIC. 

 • 300 g NICZEGO
 • 1 szklanka NIC 
 • 2 opakowania NICZEGO
 • 10 dkg niczego
 • 6 nic drobno posiekane
 • 1 1/2 łyżeczki grubo tłuczonego niczego
 • szczypta nic, nic, nic i niczego do smaku
300 gramów NICZEGO obieramy, kroimy w grubą kostkę i przekładamy do miski. 2 opakowania NICZEGO odsączamy i dodajemy do miski. 1 szklankę NIC mieszamy z drobno posiekanymi sześcioma nic i przesmażamy na razem z 10 dkg niczego. Wszystkie składniki naszego posiłku mieszamy i zagniatamy aby powstało zwięzłe Nic. Tak przygotowane Nic doprawiamy szczyptą nic, nic nic i niczego, posypujemy grubo tłuczonym niczym i wykładamy na blachę do pieczenia. Nasze Nic pieczemy w  180 stopniach przez 45 min.

Kiedy Nic jest gotowe, dzielimy je na porcje i podajemy z niczym. 


 

TAK CODZIENNIE WYGLĄDA POSIŁEK PONAD 160 000 POLSKICH DZIECI !

Podziel się Posiłkiem to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest walka z niedożywieniem wśród dzieci, zainicjowany i prowadzony przez firmę Danone. 

Pomoc prowadzona na szeroką skalę możliwa jest dzięki zaangażowaniu milionów konsumentów, tysięcy wolontariuszy, mediów i organizacji społecznych.

Dzięki działaniom takim jak sprzedaż produktów oznaczonych logo programu – Talerzykiem, Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, Koncertom i Programowi Grantowemu w ciągu 10 lat wydaliśmy już niemal 13 mln posiłków niedożywionym dzieciom. Na tym jednak misja organizatora nie kończy się – jak pokazują najnowsze badania z problemem niedożywienia wciąż boryka się aż 162 tysiące dzieci ze szkół podstawowych.

 Jak pomóc niedożywionym dzieciom? Wystarczy kupić jogurty Danone oznaczone logiem programu – Talerzykiem, w okresie od września do końca października 2013 roku. Dzięki temu każdy z nas może nie tylko zadbać o dietę swoją i swoich bliskich, ale i pomagać – część zysków ze sprzedaży produktów zostanie przekazana na ufundowanie posiłków niedożywionym dzieciom.

Więcej informacji o programie Podziel się posiłkiem znajdziecie klikając w banerek poniżej. 
Warto pomagać - to takie proste. Pomóżcie nam ufundować kolejny milion posiłków!

3 komentarze:

 1. polskich dzieci....
  i studentów.

  a tak serio, super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł na zwrócenie uwagi. Gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 3. nie ma Słoniu, ale takim postem zwracasz uwagę na problem. ciekawy pomysł, by inaczej zaalarmować. naprawdę, świetny pomysł.

  PS: chyba widziałam Cię w któryś dzień na Rynku Jeżyckim :p

  OdpowiedzUsuń